Kiedy rachunki za prąd są wysokie

Kiedy rachunki za prąd są wysokie

Kiedy po raz kolejny rachunek za prąd jest horrendalnie wysoki, warto zastanowić się, co można zrobić, aby go nieco zmniejszyć.

Sprzęt energooszczędny
Najlepszy sposób na oszczędzanie prądu w domu to wymiana sprzętu na energooszczędny. Podczas koniecznej wymiany urządzeń RTV i AGD na nowe warto zwrócić szczególną uwagę na ilość zużywanej energii. W sklepach ze sprzętem elektrycznym są dostępne modele klasy A, A+,A++, które zużywają znacznie mniejsze ilości prądu aniżeli ich poprzednicy.

Żarówki ledowe
Duże oszczędności przynosi wymiana żarówek zwykłych na żarówki energooszczędne lub ledowe. Największych oszczędności można się spodziewać stawiając na nowoczesne żarówki ledowe. Są one wprawdzie drogie, kosztują nawet kilkadziesiąt złotych, ale posiadają wieloletnią gwarancję, a zużycie prądu na oświetlenie spada kilkunastokrotnie.

Przedłużacze z wyłącznikiem
Przedłużacz z wyłącznikiem pozwalana odcięcie prądu od wielu urządzeń równocześnie. Doskonale sprawdza się np. w przypadku podłączeń komputera i sprzętu towarzyszącego. Wystarczy wyłączyć dopływ prądu na noc i wszelkie odbiorniki prądu nie pobierają go, co w ciągu miesiąca daje kilka złotych oszczędności.

Wyłączanie sprzętu
Kolejnym sposobem na oszczędzanie energii jest wyłączanie nieużywanego sprzętu i gaszenie światła w pomieszczeniach, gdzie się aktualnie przebywa. W teorii każdy z nas wie, że tak należy robić, ale nie każdy do tej zasady się stosuje. Korzystanie z wyłączników sprawia, że kolejne złotówki pozostają w naszych portfelach.

1 komentarz


  1. Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem „na swoje”, ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.