Spódnica – rodzaje i fasony

spódnica

Ile kobiet – tyle upodobań. Dlatego projektanci starają się o jak największą różnorodność, tak by każda z kobiet mogła znaleźć fason czy model, który spełni wszystkie jej wymagania i oczekiwania. Spódnica jest obowiązkowym elementem każdej damskiej garderoby, przyda się w stylizacjach eleganckich jak i codziennych.
Czym kierują się panie w wyborze? Przede wszystkim kolorem, wzorem, długością, rodzajem materiału, stylem. Możliwości jest wiele.

Rozróżniamy kilka podstawowych fasonów spódnic. Do najbardziej popularnych należą spódnice proste, ołówkowe, spódnice w kształcie litery A, spódnice tulipan, bombki, rozkloszowane, pięknie wirujące spódnice szyte z koła, spódnice z podwyższonym stanem, spódnice na szelkach. Ze względu na długość dzielimy spódnice na mini, midi i maksi. Różne mogą być także tkaniny, takie jak mocny jeans, klasyczny sztruks, naturalny len, miękka bawełna, ekskluzywny jedwab, elegancka satyna czy dziewczęcy tiul. Możliwości kolorystycznych jest nieskończenie mnóstwo: mamy do wyboru kolory jednolite, połączenie kolorów kontrastujących lub bajeczną mieszankę wielu barw. Spódnice mogą posiadać rozporki, rozcięcia, kieszenie, falbany, paski i hafty.

Ilość kombinacji jest praktycznie nieograniczona. Warto pamiętać o tym, że ze względu na różnice w sylwetce każdej z pań pasuje trochę inny fason: spódniczki mini pięknie eksponują szczupłe i zgrabne nogi, spódnice ołówkowe dodają kobiecości i elegancji, z kolei spódnice rozkloszowane mogą ukryć niektóre mankamenty.
Najważniejszy jest oczywiście gust i każda z pań powinna wybrać dla siebie to, w czym czuje się najlepiej!

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Jeden komentarz


  1. Jakoś nigdy nie myślałam, że jest tyle fasonów spódnic – zazwyczaj noszę spodnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *