Kiedy trzeba reklamować towar z wyprzedaży

reklamowanie przecenionego towaru

 

Kupiłaś buty na wyprzedaży i rozkleiły się? A może w kurtce nabytej w promocyjnej cenie odpruł się rękaw? To prawdziwy problem, ale powinnaś wiedzieć, że możesz taki zakup zareklamować.

Polskie prawo daje prawo klientowi do reklamowania uszkodzonego towaru. Zarówno produkty jak i usługi można reklamować na podstawie dowodu zakupu. Jeśli zakupiony towar posiada wady fabryczne, których nie zauważyłaś przed zakupem, albo bez Twojej winy uległ zepsuciu, wówczas możesz oddać go do sklepu. Sprzedawca jest zobowiązany do rozpatrzenia reklamacji. W jej ramach może naprawić uszkodzenie, wymienić produkt na nowy lub zwrócić pieniądze.
Reklamowanie towarów zakupionych w normalnych cenach wydaje się zupełnie naturalne, ale co w przypadku produktów zakupionych po obniżonych cenach w wyprzedażach czy promocjach? Jak się okazuje te produkty także można reklamować. Sklep nie ma prawa odmówić przyjęcia reklamacji nawet jeśli produkt był sprzedany za obniżoną cenę.
Należy wiedzieć!
Tylko w jednym wypadku sklep może nie przyjąć reklamacji – jeśli zgłosisz uszkodzenie, które było powodem obniżki ceny. Tym samym jeśli kupisz spodnie po obniżonej cenie z powodu uszkodzonego zamka, reklamowanie towaru z tym uszkodzeniem nie będzie możliwe.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

2 komentarze


  1. Zdarza sie, ze podczas goraczki zakupow podczas sezonowych wyprzedazy we Wloszech czy Francji zobaczymy piekna sukienke z najnowszej kolekcji i poczujemy, ze musimy ja miec w swojej szafie. Nastepnego dnia okazuje sie, ze sukienka jest owszem piekna, ale znajomi stwierdzili, ze akurat na nas wyglada przecietnie i nie pasuje do ulubionych butow. Czasami do takich wnioskow dochodzimy dopiero po powrocie z zagranicznych wakacji. Wtedy chcielibysmy odzyskac nasze pieniadze i oddac towar.


  2. Super informacja! Nie wiedziałam, że można reklamować także towary z wyprzedaży. Zdarzyło mi się kiedyś kupić sukienkę z pękniętymi szwami – niestety reklamacji nie przyjęto, bo towar z wyprzedaży. Teraz nie dam się i będę walczyć ze sprzedawcą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *