Żeby bukiet z bzu długo cieszył oczy

bukiet z bzu

Bez to piękna roślina kwitnąca w maju. Lubimy ją nie tylko za ładny wygląd, ale przede wszystkim za cudowny zapach. Zobacz co zrobić, aby bukiet z bzu długo cieszył swoja urodą i aromatem.

Przygotowanie rośliny

Łodygi ciętych gałązek bzu zamocz we wrzątku, dzięki czemu pozbędziesz się wszystkich bakterii znajdujących się na nich. Następnie przytnij łodygi skośnie, co pozwoli roślinie czerpać więcej wody. Na koniec usuń wszystkie liście i małe odgałęzienia z dolnej części gałęzi, która po włożeniu do wazonu będzie znajdowała się w wodzie. Zapobiegnie to procesom gnilnym, które przyspieszą więdnięcie kwiatów.

Woda w wazonie

Aby bez dłużej ozdabiał nasz dom, dobrze jest zadbać również o wodę w wazonie. Można do niej dodać aspirynę, kostkę lodu lub specjalną odżywkę do kwiatów ciętych. Wszystkie te dodatki przedłużają kwitnienie ciętego bzu. Niezależnie od tego co wrzucisz do wazonu, musisz pamiętać o częstej zmianie wody.

Miejsce ustawienia wazonu

O tym jak długo będziesz mogła cieszyć się pięknym bukietem z bzu decyduje nie tylko przygotowanie roślin oraz woda, w której stoją, ale również to, gdzie ustawisz wazon. Najlepiej jeśli kwiaty postawisz w zacienionym i chłodnym miejscu.

Bez to cudownie pachnąca roślina. W maju mamy możliwość cieszenia się jej naturalnym aromatem. Warto zadbać, aby pachnący bukiet jak najdłużej cieszył nas swoim urokiem.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *