Kiedy z odpływu brzydko pachnie

z odpływu brzydko pachnie

Brzydki zapach wydobywający się z odpływu umywalki w łazience czy z kuchennego zlewu to dość częsty problem w domu. Warto wiedzieć, że wcale nie tak trudno się go pozbyć. Mamy dla Ciebie dwie sprawdzone metody, które pomogą, gdy z odpływu brzydko pachnie. Wystarczy trochę chęci pół godziny czasu i dobrze wyposażona szafka kuchenna.

Sposób nr. 1

Pierwszym sposobem, który chcemy zaproponować jest oczyszczenie odpływu za pomocą sody oczyszczonej. Substancję tę można znaleźć w większości szafek kuchennych. Jeśli jej nie masz to znajdziesz ją w każdym sklepie spożywczym.

Jak to zrobić?

Do odpływu należy wsypać trzy duże łyżki sody oczyszczonej i wlać  ½ litra wrzątku. Po około 15 minutach należy wszystko spłukać zimną wodą.

Sposób nr. 2

Drugi sposób jest równie prosty. Tym razem do pozbycia się przykrych zapachów wykorzystamy ocet, sodę oraz sól.

Jak to zrobić?

Do pojemnika należy wlać pół szklanki octu, 3 łyżki sody oraz 3 łyżki soli. Tak powstałą mieszaninę trzeba wlać do odpływu i poczekać 20 minut. Po upływie tego czasu spłukać wszystko wrzątkiem.

Jak widzisz rozprawienie się z brzydkimi zapachami w kuchni i łazience nie wymaga wielkich starań. Nie musisz kupować super detergentów. Wystarczy to, co masz w kuchni, aby ekologicznie i skutecznie oczyścić dom z nieprzyjemnych aromatów.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *