Kiedy nie wiesz jak zacząć ćwiczyć – zacznij chodzić

Kiedy nie wiesz jak zacząć ćwiczyć – zacznij chodzić

Rozpoczęcie aktywności fizycznej wcale nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej się nie ćwiczyło.
Dlatego dziś propozycja dla tych, którzy chcą schudnąć a równocześnie nie mają ochoty na siłownię, basen czy halę treningową – chodzenie.

Ile chodzić?

Lekarze zalecają co najmniej 10 tys. kroków dziennie. Jest to ok. 8-9 km. Pokonanie takiej odległości wydaje się wielu osobom nie do wykonania, jednak wcale tak nie musi być. Możesz się o tym przekonać w bardzo prosty sposób – odliczając kroki jakie wykonujesz każdego dnia.

Motywujące aplikacje

Większość z nas ma telefon komórkowy, który pozwala na korzystanie z aplikacji mierzącej ilość kroków wykonywanych każdego dnia. Wystarczy zainstalować jedną z takich aplikacji, włączyć i nosić telefon przy sobie. Warto przy tym wspomnieć, że korzystanie a tego typu oprogramowania to nie tylko informacja dla osoby chodzącej jaką odległość pokonała czy ile kroków wykonała, ale również swego rodzaju motywacja do działania.

Krokomierze

Poza aplikacjami mobilnymi do mierzenia liczby kroków można wykorzystać również inne urządzenia np. smartwache czy krokomierze. Wszystkie one działają podobnie: informują i motywują.

Codzienna dawka ruchu

Jak już wyżej wspomniano optymalna liczba kroków wykonywanych dziennie to 10 tys. Choć wydaje się to ogromnym wyzwaniem szybko można się przekonać, że wcale tak nie musi być. Chodząc z krokomierzem zobaczysz, że podczas codziennych czynności w domu pokonujesz ok. 2 tys. kroków. Kolejne kroki pokonujesz będąc w pracy, szkole czy idąc po zakupy. Każda z tych czynności to tysiąc i więcej kroków. Jeśli uważasz, że nadal masz zbyt mało ruchu możesz w naturalny sposób zwiększyć ilość kroków np. idąc pieszo do pracy zamiast jechać tam samochodem. Jeśli dojeżdżasz do pracy tramwajem lub autobusem wysiądź o jeden przystanek wcześniej. W ten sposób dawka ruchu znacznie się zwiększy.

Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu wagi, ale nie masz silnej woli, aby rozpocząć ćwiczenia na siłowni, możesz zacząć od zwiększenia ilości pokonywanych pieszo odległości. Już 10 tys. kroków dziennie pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.

 

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo