Mikołajkowy prezent dla dziecka

List do Mikołaja

Powoli nadchodzi czas na świąteczne zakupy. W marketach pojawiają się setki produktów sprzedawanych z myślą o prezentach. Dziesiątki zabawek i słodyczy mikołajkowych sprawia, że kupujący nie zawsze wiedzą, co wybrać na idealny upominek dla swojej pociechy. A może zamiast kolejnej maskotki czy samochodu postawić na coś bardziej nietypowego. Oto kilka pomysłów na niesztampowe upominki dla dzieci.

Zrób prezent samodzielnie

W sklepach można kupić wszystko. Może więc najlepszym prezentem będzie coś, co wykonasz własnoręcznie? Internet jest pełen pomysłów na rękodzieło. Możesz wybrać coś co będzie użyteczne, albo ładne. Ciekawym podarunkiem może być niepowtarzalny szalik i czapka. Jeśli nie umiesz dziergać możesz zrobić dywanik do pokoju z pomponów. Takie prezenty wymagają wprawdzie sporej dawki cierpliwości, ale wynik pracy jest zachwycający i podziwiany nie tylko przez obdarowanych ale także przez ich znajomych.

Prezent „Zrób to sam”

Dziś, kiedy dzieci mają wszystkiego pod dostatkiem, a często nawet w nadmiarze znalezienie prezentu, który je zaciekawi nie jest proste. Jednym z pomysłów na taki upominek mogą być zestawy „Zrób to sam”. Nie są one widoczne na wystawach sklepowych, ale uważnie szukając można znaleźć wiele ciekawych pudełek zawierających materiały i narzędzia do wykonania różnych rzeczy. W pasmanteriach internetowych są do kupienia gotowe zestawy do zrobienia na szydełku maskotek, albo czapki czy szalika na drutach. W sklepach z zabawkami są zestawy modelarskie, które pozwalają na samodzielne zbudowanie wspaniałego pojazdu, okrętu czy budynku. Taki zestaw narzędzi i materiałów jest bardzo często wspaniałym przyczynkiem do nauki nowych umiejętności a niekiedy do znalezienia swoich pasji życiowych.

List od Mikołaja

Niech podniesie rękę ten, kto nigdy nie napisał listu do Mikołaja! Pewnie nie ma zbyt wielu osób, które choć raz nie nakreśliły kilku słów czy obrazków do tego wspaniałego świętego. Zdarzało się, że Mikołaj przynosił wymienione w liście zabawki, ale raczej nie odpisywał na listy. Dziś jest inaczej. Można zamówić specjalny list od świętego Mikołaja do swojego dziecka. Maluch otrzymuje kopertę zaadresowaną do siebie z listem napisanym ręką Mikołaja. Ale to nie wszystko. List może być również bardziej nowoczesny i mieć formę filmową. Taki prezent jest dla dziecka więcej wart niż całe mnóstwo zabawek. Możesz się o tym przekonać zaglądając na stronę Elfi.pl, gdzie można zamówić taki spersonalizowany lis do malca.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.