Butelka plastikowa a zdrowie

Butelka plastikowa a zdrowie

Butelki plastikowe do tej pory cieszą się dosyć dużą popularnością na rynku. Zauważalny jest stopniowy spadek zainteresowania takimi rozwiązaniami, co jest korzystne dla naszego zdrowia i środowiska. Co ciekawe, picie wody z plastikowej butelki może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Butelkowana woda często zawiera szkodliwe związki chemiczne, zwłaszcza gdy pozostawimy ją na słońcu. Przyjrzyjmy się temu, czym można zastąpić plastik. Jakie rozwiązanie wybrać? Dlaczego picie wody z plastikowej butelki nie jest dobrym wyborem?

Butelka plastikowa

Ciekawe informacje na ten temat znajdziemy na stronie https://dafi.pl/blog/zdrowa-dieta/czy-woda-w-butelkach-plastikowych-jest-zdrowa/. Przeprowadzone badania jasno wskazują, że woda sprzedawana w butelkach z plastiku może nie być zdrowa dla naszego organizmu. Butelki PET są tak specyficzne, że mogą się z nich dostawać pozostałości tworzy sztucznych do wody. Naukowcy uważają, że drobiny z tworzyw sztucznych są obecne aż w 90% wody w plastikowej butelce. To sprawia, że nasz organizm jest zagrożony. Gdy zostawimy butelkę w nasłonecznionym miejscu, uwalniać się mogą związki bisfenol A i S, które oddziałują negatywnie na układ hormonalny i mają związek z rozwijaniem się przewlekłych chorób (cukrzyca, nowotwory, astma). Nie bez znaczenia jest też zwiększenie ryzyka występowania chorób serca.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Czym można zastąpić plastikowe butelki? Na szczęście na rynku znajdziemy kilka propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Dzięki temu wygodnie uwolnimy się od wody z butelek plastikowych. Postawmy na filtrowanie wody z użyciem butelki filtrującej, dzbanka z filtrem lub filtra przepływowego.

Butelka filtrująca Dafi

Pierwsza propozycja to niezawodna butelka filtrująca Dafi. Taki produkt przyda nam się wtedy, gdy wychodzimy z domu i przez cały czas chcemy mieć pod ręką wodę. Butelkę napełnimy w każdym miejscu, ciesząc się wygodą. Produkty są chętnie wybierane także przez dzieci, które w szkole powinny pamiętać o regularnym piciu wody. Faktem jest, że butelki są tworzone z materiału wysokiej jakości. Niezwykle ważne są liczne badania, wykonywane przez laboratoria i instytucje niezależne. Butelki z filtrem Dafi uzyskały pozytywną opinię organizacji Hamilton Poland. Specjaliści wskazują, że nie ma mowy o występowaniu szkodliwych substancji przy działaniu promieni słonecznych i innych czynników.

Dzbanek filtrujący Dafi

Kolejna opcja to dzbanek filtrujący Dafi, który cieszy się uznaniem na rynku. Filtr Dafi ma za zadanie oczyszczać kranową wodę z pestycydów, związków chloru, zanieczyszczeń i metali ciężkich. Nowoczesny dzbanek jest łatwy w użytkowaniu i praktyczny. Przepływowe filtry pozwalają na dostęp do wody filtrowanej, pochodzącej z kranu. Nie zapominajmy o baterii trójdrożnej i ustawieniu dźwigni. W efekcie można korzystać także z ciepłej i zimnej wody wodociągowej. Plusem jest możliwość wydłużenia żywotności filtra.

Podsumowując warto stwierdzić, że plastikowe butelki coraz chętniej zastępujemy nowoczesnymi butelkami i dzbankami filtrującymi. Dzięki temu dbamy o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.