Kiedy się przeziębisz sięgnij po zioła

przeziębienie

Zima to czas kiedy częściej niż zazwyczaj chorujemy. Jeśli zdarzy Ci się przeziębić sięgnij najpierw po zioła, a dopiero potem po lekarstwa. Warto wiedzieć, że większość przeziębień wywoływanych jest wirusami, na które nie działają antybiotyki, za to objawy można zmniejszyć lub zupełnie się ich pozbyć za pomocą środków naturalnych.

Na kaszel suchy

Kiedy kaszlesz sięgnij po sprawdzone napary antyseptyczne. Ulgę przyniesie płukanie gardła naparem z szałwii lub rumianku.

Stan podgorączkowy i gorączka

Jeśli dokucza Ci stan podgorączkowy skorzystaj z naparu z owoców czarnego bzu lub herbatki z lipy. Oba te napoje posiadają działanie napotne, które ułatwia obniżenie temperatury. Pamiętaj jednak, że jeśli pojawi się gorączka nie ma co bronić się przed lekami. Niewielki wzrost temperatury wspomaga walkę z chorobą, ale wysoka gorączka może doprowadzić do ciężkich powikłań.

Katar

Na katar doskonale działają inhalacje. Do tego celu można wykorzystać np. goździki. Ponadto ulgę przynosi aromatoterapia. Łatwiej oddycha się w pomieszczeniu gdzie rozchodzi się zapach świerku lub mięty. Ulgę przyniesie również przygotowana w domu maść majerankowa.

Leki na przeziębienie bardzo często opierają się na ziołach. Znane syropy zawierają wyciągi z czarnego bzu, lipy czy rumianku. Kiedy dopiero zaczynasz odczuwać nieprzyjemne objawy sięgaj po zioła. Pomogą Ci szybko wrócić do zdrowia.