Oszczędzanie w dobie koronawirusa

oszczędzanie

Wbrew pozorom koronawirus ma także swoje dobre strony. Jedną z nich jest zmiana sposobu wydawania pieniędzy. Chyba każdy z nas zauważył, że gotówka z portfela nieco mniej wycieka. Co jest oszczędzania w ostatnich dniach?

Nie wydajemy na kulturę i rozrywkę

Dla wielu z nas wspólne wyjście z rodziną lub przyjaciółmi do restauracji czy do kina to swego rodzaju tradycja. Obecnie ten punkt w katalogu wydatków został wykreślony i w najbliższych dniach z pewnością nie wróci. Dzięki temu na kontach pozostaje nawet kilkaset złotych, których nie wydaliśmy.

Odzież, zabawki, sprzęt RTV AGD

Ze względu na ograniczenia zmniejszyła się także ilość zakupów innych niż artykuły spożywcze, kosmetyczne i leki. Taki stan sprawił, że pieniądze przeznaczone na odzież, obuwie czy zabawki pozostały w kieszeni.

Zmiana w sposobie robienia zakupów

Zmienił się również styl zakupowy. Dziś, kiedy do sklepu może wejść bardzo ograniczona liczba klientów staramy się robić zakupy większe i bardziej przemyślane. Wprawdzie jednorazowo wydajemy znacznie więcej pieniędzy, niemniej jednak nie wchodzimy do marketu codziennie w celu dokupienia bochenka chleba czy butelki mleka. Po zsumowaniu wszystkich wydatków dnia codziennego sprzed i w okresie ograniczeń związanych z epidemią okazuje się, że wydajemy mniej.

Oszczędności wynikające z ograniczeń związanych z koronawirusem mogą okazać się całkiem spore już w najbliższym czasie kilka słów o tym jak można wykorzystać nadprogramowe złotówki.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *