Mama gotowa na wszystko – smaczne rozpoczęcie roku szkolnego

rozpoczęcie roku szkolnego

Koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego, dotyczy nie tylko dzieci, ale i rodziców. Letnią swobodę z dnia na dzień zastąpi rytm codziennych posiłków – szykowania pożywnych śniadań dla pociech, smakowitych przekąsek, domowych obiadów. Perfekcyjna organizacja czasu nie stanowiłaby problemu, gdyby nie fakt, że większość mam to dziś prawdziwe kobiety pracujące. Jak w pozbawiony dodatkowych ośmiu godzin dzień zaplanować apetyczne, sycące i, co najważniejsze, szybkie menu dla dzieci? Odrobina sprytu i zaopatrzenie kuchni w kilka kluczowych produktów pozwolą w mig rozwiązać ten problem.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Uciekające nieubłaganie minuty o poranku i leniwe godziny po całym dniu służbowych wyzwań to czas, który pracująca mama musi wykorzystać w kuchni efektywnie, jednak niekoniecznie dużym nakładem pracy i sił. Z pomocą przychodzą bowiem produkty, które nie tylko stworzone są na bazie najlepszych składników, ale i stanowią kompozycję smaków uwielbianych przez najmłodszych. I nie tylko.

Pożywne śniadanie w mgnieniu oka

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Niemniej wcale nie oznacza to, że najprostszy. Rankiem nie tylko dzieci są kapryśne. Tuż po przebudzeniu rzadko kiedy odczuwamy silny głód, dlatego nie ma lepszego sposobu na udany początek dnia, niż smaczne śniadanie. Jednak sam smak to za mało.Aby dostarczyć organizmowi dużej dawki energii, na długi czas, najważniejsze jest, by pierwszy posiłek był treściwy. Jajecznica na boczku, naleśniki z owocami, gofry bananowe, tosty francuskie z jajkiem sadzonym – wszystkie te propozycje brzmią fantastycznie, jednak raczej w perspektywie weekendu, niż pracującego dnia upływającego w biegu. Aby cała rodzina bezstresowo i bez marnowania czasu na gotowanie, niemniej ze smakiem spędziła poranek, warto postawić na coś szybkiego i pożywnego. Dlatego też świetnym wyborem staną się wszelkiego typu „smarowidła”, które w towarzystwie świeżych warzyw i razowego pieczywa zamieniają się w sycące i pyszne kanapki, przy których bułka z serem to zaledwie namiastka treściwego posiłku. Jakie dodatki do pieczywa wybrać? Prawie każde dziecko lubi kanapki z pasztetem. Nie bez powodu większości z nas przypominają one właśnie sentymentalne czasy dzieciństwa. Obecnie wariantów jest tak wiele, że z łatwością znajdziemy smak spełniający wymagania nawet bardzo wybrednych pociech. Aksamitny pasztet z pomidorami, tradycyjny z drobiem lub bardziej wyrafinowany z jeleniem czy królikiem to zaledwie kilka opcji. Możemy również przygotować z wyprzedzeniem domowe pasty – z fasoli, pieczonych warzyw, twarogu zblendowanego ze słonecznikiem i suszonymi pomidorami. Wszystko, co zamknięte w poręcznych, małych słoiczkach nie tylko przyspieszy przygotowanie posiłku, ale i zagwarantuje różnorodność na śniadaniowym stole. Skoro na sklepowych półkach jest od groma pyszności np. pasztety z kaczką czy dzikiem, możemy z powodzeniem również planować drugie śniadanie i utożsamiać je z planowaniem cotygodniowej listy zakupów.

Czary-mary obiad!

Powrót do domu dla większości pracujących mam wcale nie oznacza błogiego wytchnienia. W domu czeka już na nią dziecko oraz bardzo często także małżonek, wyczekujący ciepłego, domowego posiłku. Na szczęście nie oznacza to, że po pierwszym etacie w biurze czeka na nas kolejny – w kuchni. Nowoczesne panie domu do perfekcji opanowały ułatwianie sobie życia, bez tracenia wielu godzin w kuchni na domowe obowiązki, niemniej bez uszczerbku zarówno dla jakości, jak i smaku serwowanych potraw. W wyjątkowo pracowity tydzień możemy zaproponować dziecku i mężowi domowy posiłek, który jednak nie musi być przygotowany przez nas własnoręcznie w domowej kuchni, a zamiast czasochłonnego gotowania wymaga tylko jednej czynności.A w zasadzie dwóch – podgrzania i oczywiście zjedzenia. – Sklepowe półki z chłodzonymi posiłkami nie pozostawiają wątpliwości, co do tego, że wybór gotowych zup i dań w dzisiejszych czasach wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Dzięki rozszerzaniu segmentu dań gotowych zakupy obecnie bardziej przypominają składanie zamówienia w restauracji. Wybierając obiad w supermarkecie mamy tak wiele opcji, że bez trudu zaspokoimy zarówno własne gusta kulinarne, jak i pozostałych domowników. Ponadto każdy może zdecydować się na inne danie, co w domowych warunkach byłoby niezwykle czasochłonne, a często wręcz niewykonalne.Różnorodność smaków i receptur pozwala na wybór dowolnego posiłku – w wersji mięsnej, wegetariańskiej, a nawet bezglutenowej. Co więcej, wśród nich znajdują się również propozycje stworzone z myślą o dzieciach, z uwzględnieniem ich preferencji smakowych – mówi Anna Jackowicz z firmy Profi.

Codzienność pracującej mamy, również w perspektywie nadchodzącego dużymi krokami początku roku szkolnego, jest znacznie bardziej przyjazna, niż zaledwie kilka dekad temu. A wszystko dzięki gotowym produktom wysokiej jakości. Warto pamiętać, że mają one za zadanie nie tylko cieszyć podniebienie i zaspokoić apetyt. Poza tymi dwiema cechami ich wielką zaletą jest także to, że ułatwiają życie i skracają czas, który spędzamy w kuchni, dzięki czemu możemy go więcej poświęcić najważniejszym z domowych priorytetów – dzieciom i bliskim.

 

Artykuł przygotowany przez producenta pasztetów Profi

Nowy rok szkolny – jak się przygotować na powrót do szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *