Leczenie zmian skórnych laserem Cutera Enlighten Triplex Pico Genesis

Leczenie zmian skórnych

Leczenie zmian skórnych przy pomocy lasera to popularna i skuteczna alternatywa dla operacji plastycznych. Mało inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej posiadają szereg zalet, które są trudne do przecenienia. Po pierwsze możliwe jest dostosowanie mocy zastosowanego urządzenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Dzięki temu okres rekonwalescencji po zabiegu zostaje skrócony do absolutnego minimum lub wręcz całkowicie pominięty w terapii. Zabiegi laseroterapii są również wyjątkowo uniwersalne. Za pomocą lasera frakcyjnego lub klasycznego możliwe jest pozbycie się blizn potrądzikowych, pourazowych lub pooperacyjnych, a także zmarszczek, rozstępów oraz przebarwień na twarzy. Miejsce zabiegowe może być praktycznie dowolne, ponieważ medycyna estetyczna dysponuje technologiami, które są wyjątkowo łagodne nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Na co pomaga laser Cutera Enlighten Triplex Pico Genesis?

Laser Cutera Enlighten Triplex PICO to innowacyjne urządzenie, które ma swoich zwolenników wśród lekarzy na całym świecie. Jego wyjątkowość polega na możliwości pracy w trybie nanosekundowym lub pikosekundowym, przy wykorzystaniu wiązek laserowych o trzech różnych długościach (532nm, 670nm i 1064nm). Co więcej, Pico Genesis może posłużyć do terapii zarówno jako laser frakcyjny (wykorzystujący zjawisko fototermolizy tkanek), jak i klasyczny. W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zmiany skórne usuwane przy użyciu tego urządzenia to przede wszystkim:

 • przebarwienia na twarzy,
 • blizny,
 • rozstępy,
 • zmarszczki,
 • wiotkość i inne objawy starzenia się skóry,
 • zaburzenia pigmentacji skóry,
 • melasma,
 • rozszerzone pory.

Całość leczenia może zamykać się w jednej sesji laseroterapii lub być rozłożona na kilka zabiegów. Jest to uzależnione od rozległości i głębokości niechcianej zmiany skórnej, a taże od jej podłoża (np. hormonalnego, genetycznego lub związanego z nadmierną ekspozycją na słońce). Warto zauważyć, że zabiegi wykonywane przy użyciu lasera są praktycznie bezbolesne. Nie ma konieczności zastosowania znieczulenia – laser emituje jedynie lekkie ciepło, które jest neutralizowane poprzez schładzanie skóry zimnym powietrzem. Dzięki temu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć od razu po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Efektami ubocznymi laseroterapii mogą być zaczerwienienie i podrażnienie skóry, a także krótkotrwale utrzymujący się obrzęk. Warunkiem prawidłowego gojenia jest właściwa pielęgnacja po zabiegu: stosowanie łagodnych kosmetyków oraz kremów z filtrem UV, a także odpowiednich preparatów depigmentacyjnych. Bardzo ważne jest także regularne nawilżanie obszarów zabiegowych oraz unikanie przegrzewania organizmu – nie zaleca się korzystania z sauny czy solarium oraz podejmowanie wyczerpującego wysiłku fizycznego.

Laseroterapia – przygotowanie do zabiegu

Efekty laseroterapii są widoczne gołym okiem i niemal natychmiastowe. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie ujędrniona i wygładzona, co wywołuje wrażenie odświeżenia naszego wizerunku. Dodatkowo zabiegi na twarz i ciało są także głęboko relaksujące, co jeszcze bardziej wzmacnia efekt odmłodzenia i sprawia, że wyglądamy na wypoczętych i szczęśliwych.

Przed przystąpieniem do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wskazane jest jedynie unikanie słońca oraz stosowanie kremów z filtrem UV, ponieważ silna lub świeża opalenizna może uniemożliwić wykonanie laseroterapii. Inne przeciwwskazania to:

 • ciąża i laktacja,
 • epilepsja,
 • aktywny stan zapalny w miejscu zabiegowym,
 • aktywna opryszczka,
 • stosowanie leków i ziół o właściwościach fotouczulających.

Galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na naszej stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *