Kąpiel to przyjemność – kiedy dziecko nie che się myć

kapiel

Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie. Pluskają się jak małe rybki, ale kiedy pojawia się propozycja mycia czy kąpieli, dla niektórych,  nagle woda staje się wrogiem. Jak poradzić sobie z oporami malucha? Czasami wystarczą bardzo proste zabiegi.

Mydło wszystko myje…

Dlatego kup razem z dzieckiem mydełko w jego ulubionym kolorze i zapachu. Może będzie ono w jakimś ciekawym kształcie np. zwierzątko czy kwiatek albo glicerynowe, w którym zatopione są różne figurki. Po każdym spacerze, wizycie w toalecie, przed posiłkiem idź razem z dzieckiem i umyjcie wspólnie ręce. To świetna zabawa i nauka równocześnie.

Kąpiel z bąbelkami…

Maluch nie lubi się kąpać? Idźcie razem do sklepu i wybierzcie płyn do kąpieli o przyjemnym owocowym zapachu, barwiący wodę i chyba najważniejsze – robiący dużo fajnych bąbelków. Do tego warto zaopatrzyć się w ciekawą gąbkę lub myjkę. Obecnie w sklepach można dostać je w różnych kształtach i kolorach. To na pewno zachęci szkraba do mycia.

Pomysł na głowę…

Dzieci nie lubią myć głowy, bo woda zalewa oczy, a szampon szczypie. Dlatego trzeba zapobiec obu tym nieprzyjemnym rzeczom. Żeby nie leciało do oczu  młodszym dzieciom można założyć specjalny daszek kąpielowy. Starszym na pewno bardzo spodobają się okulary do pływania. Kąpiel i mycie głowy to wspaniała okazja do zabawy, co warto wykorzystać.

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda….

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, dlatego warto uczyć jej dziecko już od najmłodszych lat. W zachęcaniu do tej czynności pomoże samodzielnie wybrana szczoteczka do zębów,  która ma kształt zwierzątka, albo ciekawy wzorek. Do tego należy zaopatrzyć się w pastę do zębów o smaku owocowym.  Całości dopełni kolorowy kubeczek i mycie zębów staje się nie tyle obowiązkiem, co świetną zabawą.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *