Kiedy cierpisz na zaparcia

zaparcia

zaparcia

Zaparcia często wynikają z naszego trybu życia. Nieprawidłowa dieta i brak ruchu to jedne z przyczyn problemów żołądkowych. Często zdarza się, że wprowadzenie drobnych zmian pomaga pozbyć się problemu. Zobacz jak możesz sobie pomóc.

1. Wzbogać swoją dietę w błonnik

Błonnik to składnik pokarmowy, który działa w jelitach podobnie do szczoteczki – wymiata wszystkie złogi. U zdrowych ludzi wystarczy do 40 g błonnika dziennie. Jeśli masz problemy z zaparciami powinnaś zwiększyć jego ilość o 10-20 g w ciągu doby. Jak to zrobić? Wzbogać swoją dietę w produkty bogate w błonnik takie jak ciemne pieczywo, kasze, warzywa, świeże i suszone owoce a także ziarna i orzechy.

2. Pij więcej wody

Jeśli zwiększysz ilość błonnika w diecie powinnaś też zacząć więcej pić. Połączenie większej ilości wody i błonnika sprawi, że praca jelit poprawi się a zaparcia miną.

3. Bez ruchu się nie obejdzie

Jelita znacznie lepiej pracują u osób, które uprawiają sport. Jeśli nie masz czasu na bieganie czy jazdę na rowerze wystarczy, że zaczniesz więcej chodzić. Szybko przekonasz się, że Twój brzuch będzie pracował lepiej.

4. Środki z apteki

Jeśli naturalne sposoby nie pomagają wówczas skorzystaj z środków dostępnych w aptekach. Musisz jednak pamiętać, że leków na przeczyszczenie nie można stosować dłużej niż tydzień. Jeśli nie działają wówczas koniecznie zgłoś się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.