Gdy stopy się pocą

Gdy stopy się pocą

Bywa, niestety, że stopy są wilgotne od potu i mają nieprzyjemny zapach. Wtedy zastanawiasz się zapewne jak sobie z tym poradzić.Oto kilka sposobów, które pomogą Ci w walce z nadmiernym poceniem się stóp.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Zdrowe kąpiele

Ziołowe kąpiele to stary i sprawdzony sposób na zmniejszenie potliwości stóp oraz pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Do tego celu możesz wykorzystać napar z pokrzywy i szałwii (po 1 łyżce suszonych ziół na litr wody). Napar należy lekko ostudzić i moczyć w nim stopy ok. 20 minut 3 razy w tygodniu.

 Aromaterapia

Nad poceniem się  stóp pomoże zapanować również masaż aromaterapeutyczny. Do jego wykonania najlepiej wybierz olejek z drzewa herbacianego. Poza pięknym zapachem posiada również właściwości bakterio- i grzybobójcze. Ta metoda poza skutecznością ma jeszcze jedną zaletę – jest bardzo przyjemna.

Skarpetki

Może wydać Ci się to niezbyt ważne, ale warto zwracać baczną uwagę na skarpetki. Do biegania, fitnessu czy na długie spacery warto wybrać te z przędzy bambusowej, ponieważ nie tylko umożliwiają oddychanie skórze stóp, ale również posiadają właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Zobacz też:

Kiedy masz popękane pięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *