Dzień Kobiet

Dzień kobiet

W „czasach słusznie minionych” Dzień Kobiet obchodzony był zawsze bardzo doniośle. Wszystkie kobiety pracujące, w zakładach pracy otrzymywały specjalny upominek z tej okazji.
Zazwyczaj uszczęśliwiano je samotnym goździkiem i prezentem w postaci rajstop, kawy lub czekolady (a kiedy brakowało takich rarytasów w sklepach wówczas panie dostawały to, co akurat udało się kupić zaopatrzeniowcom). Dziś Dzień Kobiet to zupełnie inne święto.

Kwiaty

Święto Pań nie może obyć się bez kwiatów. O tym wie każdy mężczyzna. Stąd też już o świcie pojawiają się kolejki przed kwiaciarniami i marketami, w których można kupić bukiecik dla wszystkich dam w domu i w pracy. Jednakże przez ostatnich trzydzieści lat zmieniły się ulubione kwiaty kupowane na marcowe święto. Przede wszystkim mało kto wybiera dziś goździki czy gerbery, które kojarzą się z czasami komuny. Najchętniej kupowane są wiosenne kwiaty takie jak tulipany lub żonkile. Poza nimi panowie wybierają równie chętnie róże oraz bukiety mieszane.

Słodkości

Nie można zapomnieć o miłości jaką kobiety darzą czekoladki i wszelkie inne słodkości. Tego dnia otrzymują setki tysięcy słodkich prezentów. Trudno tu powiedzieć o zaletach zdrowotnych takich upominków, ale jakże zrezygnować z jednej choćby praliny?

A dla specjalnych kobiet…

Słodycze i kwiaty to bardzo uniwersalne podarunki, które można dać każdej kobiecie. Są jednak kobiety szczególne, którym warto podarować coś specjalnego. Dla żony, córki czy mamy dobrze byłoby wybrać nie tylko kwiatek, ale także specjalny drobiazg, który podbije ich serca.

Dzień Kobiet to święto, które pozwala podziękować każdej kobiecie, za to, że jest. Skorzystajmy z tej możliwości, bo kolejna będzie dopiero za rok.

Aby wybrać idealny prezent