Chusta na drutach – niezwykły zamiennik szalika

chusta na drutach

Za oknami coraz zimniej i czas najwyższy pomyśleć o cieplejszych strojach. Oprócz jesiennych kurtek i płaszczy czas najwyższy na szaliki i czapki. Mamy jednak dla Ciebie pewną propozycję. Co powiesz na kolorową chustę na drutach, która stanie się nietypowym zamiennikiem dla typowego szalika?

Chusta na drutach – dla kogo?

Chusta na drutach to piękny dodatek do odzieży, który mogą nosić wszyscy, niezależnie od wieku. Najczęściej chustami otulają szyję kobiety, aczkolwiek także panowie czasami po nie sięgają. Decydując się na zamianę szalika na chustę warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na jej wielkość, wzór i włóczkę z jakiej została wykonana.

Wzór i wielkość chusty

Jeśli chodzi o wzór to jest on jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie konkretnego egzemplarza. Nie ma jednak wpływu na wygodę noszenia chusty. Co innego jeśli chodzi o jej wielkość. Mała chusta jest idealna dla dzieci, nieco większa sprawdzi się do otulenia szyi, natomiast ogromne chusty drutowe to doskonały pomysł na otulenie całego ciała. Te największe chusty nie tylko są świetnym zamiennikiem dla szala ale również zastąpić mogą ciepły sweter.

Włóczka na chustę

Chusty  robione są z bardzo różnych włóczek. Warto zwrócić na to uwagę kupując chustę dla siebie lub osób bliskich. Przede wszystkim jeśli zależy Ci na ciepłym dodatku do odzieży koniecznie wybierz chustę wełnianą lub z dodatkiem wełny. Może to być wełna owcza, z merynosa, wielbłąda czy alpaki. Każda wełna delikatnie grzeje i sprawia, że zimowe chłody są niegroźne. Musisz jednak wiedzieć, że wełna może podgryzać i uczulać. Poza chustami z dodatkiem wełny są również takie, których głównym składnikiem jest bawełna. Chusty bawełniane nie grzeją ale wspaniale wyglądają. Trzecią grupą włóczek są włóczki akrylowe oraz mieszanki włókien sztucznych.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.