Pomysły na domowe kosmetyki

domowe kosmetyki

O tym jak drogie są profesjonalna kosmetyki można się przekonać wchodząc do drogerii. Warto jednak wiedzieć, że wiele z nich można zastąpić domowymi produktami. Dziś kilka prostych zamienników kosmetycznych, które znajdziemy w swoich kuchniach. Przekonaj się jak skuteczne są domowe kosmetyki.

Olej migdałowy

Olejek migdałowy można kupić w sklepach spożywczych. Jeśli dodasz kilka kropel do tłustego, nawet niedrogiego kremu, uzyskasz wysokiej jakości krem przeciwzmarszczkowy. Dzięki substancjom zawartym w migdałach twoja sucha skóra będzie nawilżona, elastyczna i miękka.

Olej kokosowy

Obecnie podbija serca wielu Polek. Można go wykorzystywać w kuchni do smarowania pieczywa, pieczenia, gotowania czy smażenia. Ponadto jest to także świetny zamiennik balsamu do ciała. Doskonale nawilża i natłuszcza skórę. Najlepiej działa rozsmarowany na skórze zaraz po kąpieli.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek w kuchni sprawdza się jako dodatek do potraw włoskich i greckich. Często dodajemy ją także do różnych sałatek, którym nadaje niezwykły smak i aromat. Warto jednak wykorzystać ją również do pielęgnacji dłoni. Niewielką ilość oliwy podgrzej i wlej do naczynia. Następnie mocz w niej końcówki palców. Dzięki takiej kąpieli poprawi się stan twoich paznokci i otaczających je skórek.