Mocne włosy – jak to zrobić?

mocne włosy

Zima bardzo źle wpływa na nasze włosy. Stają się matowe, suche, rozdwajają się na końcach. Pomimo, że słaba kondycja włosów jest zazwyczaj przejściowa, to warto je wzmocnić. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zacznijmy od wspaniałych sposobów domowych

  1. Kompres z żółtka – jedno żółtko i łyżkę oliwy z oliwek zmiksuj na „majonez”. Następnie nałóż cienką warstwą na suche włosy i równomiernie rozsmaruj. A teraz nałóż na głowę foliowy czepek i owiń ciepłym ręcznikiem. Po około godzinie umyj dokładnie głowę i wysusz włosy. Zarówno żółtko jajka jak i oliwa z oliwek posiadają wiele odżywczych składników, dzięki którym sprawią, że Twoje włosy staną się miękkie i błyszczące.
  2. Lotion z pokrzywy – garść suszonej pokrzywy (ewentualnie 4 torebki herbaty z pokrzywy) zalej szklanką gotowanego octu jabłkowego, przykryj i po 15 minutach odcedź. Wystudzonym płynem zwilżaj włosy co drugi dzień, a ich stan z pewnością się poprawi. Dobrym uzupełnieniem takiej kuracji będzie pita dwa razy dziennie herbatka ze skrzypu.
  3. Maska z drożdży – pół paczki drożdży wymieszaj ze 100 ml mleka, następnie podgrzej i zostaw na około 10 minut. Tak powstałą papkę wetrzyj we włosy. Nałóż na głowę foliowy czepek i okręć ręcznikiem. Po jakiś 15 minutach umyj dokładnie głowę szamponem. Nakładanie takiej maski raz w tygodniu znacznie wzmocni cebulki, a tym samym włosy.
  4. Produkty z apteki – jeśli bardzo mocno wypadają Ci włosy, powinnaś skontaktować się z dermatologiem. Doradzi ci on, jakie preparaty najlepiej Ci pomogą. Niekiedy domowe sposoby nie wystarczają i trzeba skorzystać z profesjonalnych farmaceutyków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *