Aby usta były piękne

usta

Zawsze znacznie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Jeżeli jednak już dojdzie do tego, że twoje usta będą suche, popękane i bolące jest na to kilka prostych sposobów.

Pierzchnięcie warg może być spowodowane długim przebywaniem w pomieszczeniach o suchym powietrzu (np. z centralnym ogrzewaniem), na zimnie, jedzenie słonych potraw czy też oblizywanie ust na dworze. Inne powody to wahania poziomu hormonów albo niedobór witaminy B. Przesuszenie ust może być także wynikiem nadwrażliwości lub alergii na składniki kosmetyków do ust takich jak pomadki lub błyszczyki. Niezależnie od tego jaka jest przyczyna problemów z ustami, jeśli to konieczne zastosuj kilka wypróbowanych sposobów, by odzyskały swój piękny wygląd.   

  • Dobroczynne natłuszczenie

Nasze babcie stosowały tłuszcz gęsi lub kaczy i to lekarstwo świetnie się sprawdzało. W dzisiejszych czasach jednak są to specyfiki trudno dostępne, więc lepiej skorzystać z ich zamienników. Świetny efekt przyniesie jak najczęstsze smarowanie warg olejkiem kokosowym, oliwą z oliwek lub masłem Shea.

  • Żadnego alkoholu

Jeśli masz spierzchnięte usta odpuść sobie wszystkie kosmetyki zawierające alkohol. Bardzo prawdopodobne jest, że właściwości wysuszające alkoholu spowodują pogorszenie się i tak już nieciekawie wyglądających warg. Sprawdzoną zasadą jest stosowanie do leczenia jedynie jadalnych substancji. Przykładem może być tutaj dobroczynne działanie miodu. Ma on wiele składników odżywczych, które pomagają i doskonały smak, który zachęca do skorzystania.

  • Nie jedz potraw pikantnych i słonych

Suchym i popękanym ustom z pewnością nie pomogą dobrze przyprawione potrawy. Natomiast sól w nich występująca może dodatkowo drażnić i powodować ból.

  •   Unikaj wiatru i mrozu

Jeśli to tylko możliwe odpuść sobie spacery w mroźne i wietrzne dni. Bywa jednak, że to konieczne i wtedy nałóż na usta grubą warstwę balsamu ochronnego.

  • Trochę cierpliwości

Niestety leczenie ust może trochę potrwać, więc uzbrój się w cierpliwość i pomyśl jakie będą piękne za kilka dni.

 

1 komentarz


  1. Brawo. Gratulacje dla autora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.