5 zabiegów, które zniszczą Ci paznokcie

paznokcie

Ładne paznokcie to ozdoba damskich dłoni. Jednakże zła pielęgnacja może doprowadzić do uszkodzeń i przebarwień płytki paznokcia. Zobacz, które zabiegi mogą doprowadzić Twoje paznokcie do ruiny.

1. Gruboziarnisty pilnik
Skracanie paznokci gruboziarnistym pilnikiem to dość częsta praktyka. Musisz jednak wiedzieć, że korzystając z tego sposobu możesz doprowadzić do rozdwajania się końcówek paznokci. Aby Twoje paznokcie prezentowały się doskonale obcinaj je cążkami, a następnie drobnoziarnistym pilnikiem wyrównuj brzegi.

2. Kąpiel przed manikiurem
Gorąca kąpiel jest bardzo przyjemna, ale to nie najlepszy pomysł przed planowanym manikiurem. Podczas kąpieli płytka paznokcia staje się miękka, co zwiększa jej wrażliwość i może powodować złamanie i rozdwajanie się.

3. Lakierowanie niezabezpieczonych paznokci
Częstą praktyką jest nakładanie lakieru na niezabezpieczony paznokieć. Jeśli do tej pory tak robiłaś, to więcej nie powtarzaj tego błędu. Ciemne, kolorowe lakiery nakładane bezpośrednio na płytkę paznokcia mogą ją zniszczyć, wysuszyć i dodatkowo spowodować przebarwienia. Aby paznokcie wyglądały dobrze najpierw pomaluj je specjalną bazą, a dopiero później nałóż lakier.

4. Zmywacz z acetonem
Aceton to substancja dodawana do niektórych zmywaczy. Jest on rozpuszczalnikiem dla  lakierów. Niestety korzystanie ze zmywaczy z dodatkiem acetonu ma skutki uboczne w postaci wysuszania płytki paznokcia. Dlatego wybierając zmywacz w sklepie zwróć uwagę na to, aby był on bez dodatku acetonu. Może zawierać olejki lub składniki mineralne, które dodatkowo wzmacniają paznokcie.

5. Zrywanie lakieru hybrydowego
Lakier hybrydowy ma nieco inny skład od tego, którego większość kobiet używa na co dzień. Malowanie nim paznokci wymaga dużych umiejętności, jednak opłaca się, bo kolor i wzór pozostaje na paznokciach nawet kilka tygodni. Jeśli korzystasz z hybrydowych lakierów to z pewnością wiesz, że przychodzi czas, kiedy warstwę lakieru należy usunąć. Najgorszym możliwym wyborem jest zdrapywanie go, które niszczy płytkę paznokcia. Aby paznokcie nadal pięknie się prezentowały konieczna jest wizyta u kosmetyczki lub skorzystanie ze zmywacza przeznaczonego do lakierów hybrydowych.

Paznokcie ozdabiają dłoń, ale również mogą ją bardzo oszpecić. Nie niszcz ich złą pielęgnacją, a wtedy one odwdzięczą Ci się zdrowym i pięknym wyglądem.