5 pomysłów na zabawy z dziećmi podczas izolacji

zabawy z dziećmi

Koronawirus wpłynął na życie wielu Polaków. W większości zmiany te wpływają ograniczająco na nasze codzienne działania. Jednak warto poszukać w tym ograniczeniu także jaśniejszych stron. Jedną z nich może być sposobność wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Dziś kilka podpowiedzi na zabawy z dziećmi.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo

Spacer

Wprawdzie zasady izolacji ograniczają możliwości spędzania czasu poza miejscem zamieszkania, jednak nie oznacza to, że zupełnie trzeba zrezygnować ze odpoczynku na świeżym powietrzu. Lekarze pozwalają, a nawet zalecają spacery. Jednak trzeba pamiętać, aby odwiedzać jedynie te miejsca, gdzie nie ma dużych skupisk ludzi. Zabierz więc swoje dziecko  na plac zabaw do  parku, gdzie będzie mogło wykorzystać do zabawy drabinki gimnastyczne lub huśtawki, lub idźcie na spacer do lasu. Porzucajcie piłką lub pobawcie się w berka albo w chowanego.

Wspólne czytanie

To kolejny pomysł na spędzanie czasu wraz z dzieckiem. Jeśli Twoja pociecha jeszcze nie umie samodzielnie składać literek poczytaj jej. Jeśli Twoje dziecko jest większe, możecie usiąść koło siebie i czytać sobie nawzajem.

Planszówki

Kolejnym sposobem na wspólne spędzanie dni w domowej izolacji są gry planszowe. Ich trudność powinna być dostosowana do wieku dzieci oraz do liczby członków rodziny chcących wspólnie się bawić. Jeśli w domowych zbiorach zabawek brakuje gier – możecie zagrać w Państwa Miasta lub w Okręty. Istnieje wiele gier, które można odkryć w tych dniach na nowo.

Domowe Kino

Wprawdzie wspólne wyjście do kina raczej nie wchodzi w rachubę, jednak można spróbować wersji domowej. Włączcie film w telewizji lub skorzystajcie z dostępnych filmów w sieci. Zaopatrzcie się w chipsy i prażoną kukurydzę oraz koniecznie w słodkie napoje. W ciemnym pokoju z filmem na ekranie można spędzić przyjemne chwile.

Czas na rozmowy

Wolne dni spędzane wspólnie w domu to również czas na rozmowy, na które w zapracowanej codzienności brakuje czasu. Podczas posiłków, spacerów czy wspólnych zabaw porozmawiaj szczerze ze swoim dzieckiem. Być może czas spędzony w domu jest właściwą chwilą na odnowienie relacji rodzinnych.

Czas spędzony w domu nie musi być czasem straconym. Zadbaj o to, aby przyniósł on same dobre rzeczy całej Waszej rodziny.