3 pomysły na skuteczniejsze prasowanie

prasowanie

Każda z nas czasami staje przy desce do prasowania. Dla niektórych prasowanie ubrań to droga przez mękę, zaś dla innych sposób na odprężenie się. Jednak niezależnie od tego jak podchodzimy do tego zadania warto poznać triki, które ułatwią rozprasować nawet najtrudniejsze zagniecenia.

Pomysł nr 1.

W skutecznym prasowaniu pomoże Ci folia aluminiowa. Połóż kawałek folii pod materiał opinający deskę do prasowania. Pamiętaj, aby na górze znajdowała się lśniąca strona. Podczas prasowania ciepło płynące z żelazka odbija się i prasowanie jest znacznie bardziej skuteczne.

Pomysł nr 2.

Nie lubisz zaprasowanych na kancik rękawów? W takim razie przed prasowaniem włóż do nich zrolowany ręcznik. Ułatwi Ci on dokładne wyprasowanie zagnieceń a przy okazji zapobiegnie niechcianym kantom.

Pomysł nr 3.

Jeśli na tkaninie pojawiają się zagniecenia nie dające się rozprasować warto skorzystać ze specjalnej mikstury ułatwiającej prasowanie. Wymieszaj wodę z octem w proporcji 2:1, a następnie spryskaj tak powstałym roztworem tkaninę. Szybko przekonasz się jak skutecznie działa.