3 kulinarne zamienniki, o których musisz wiedzieć

zamienniki

Zdarza się, że podczas gotowania nagle ukazują się kuchenne niedobory produktów. W takiej chwili warto pamiętać, że istnieją kulinarne zamienniki, które można wykorzystać. Dziś trzy zamienniki, o których musisz wiedzieć.

Banany zamiast jajek

Kiedy robisz ciasto możesz skorzystać z bananowego zamiennika jajka. Jedno jajko zastępuje ¼ szklanki zmiksowanego banana. Wprawdzie ciasto nie będzie miało smaku identycznego z tym, które znasz, ale nie straci nic na swoim wyglądzie. Być może bananowy odpowiednik Twojego ulubionego placka okaże się jeszcze lepszy niż oryginał.

Lubczyk zamiast maggi

Maggi to przyprawa bardzo lubiana przez Polaków. Dodajemy ją przede wszystkim do zup, szczególnie do rosołu. Można ją wykorzystać także do doprawienia innych potraw takich jak ryby czy mięsa. Warto jednak wiedzieć, że poza wyciągiem z ziół w jej składzie jest też spora dawka soli, która nie zawsze sprzyja zdrowiu. Jeśli nie chcesz korzystać z maggi, albo właśnie zabrakło jej w Twojej kuchni skorzystaj z lubczyka. Zioło to zarówno świeże jak i suszone doskonale zastąpi przyprawę w płynie.

Ziemniak zamiast mąki ziemniaczanej

Ugotowany w mundurku, obrany i zmielony ziemniak może zastąpić mąkę ziemniaczaną. Taki zamiennik można wykorzystać np. do pieczenia sernika. 70 g miazgi z ziemniaka jest odpowiednikiem1 łyżki mąki.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo